Hakkımızda

HAKKIMIZDA

2009 yılında Bursa Mudanya’ da Matematik Fen Merkezi olarak faaliyetlerimize başladık. 200 metrekare küçücük bir binada toplam beş dersliğimizde sıcacık bir aile gibiydik. Dersliklere sığmakta zorlanıyorduk fakat çok mutluyduk. Bizlere güvenen velilerimize, öğrencilerimize hiç yalan söylemedik .Hiç kimseyi yarı yolda bırakmadık. Doğru bildiğimiz ne varsa elimizden geldiğince öğretmeye çalıştık evlatlarımıza.

Kurucumuz haftada 70 saat derse girip yorulduğunu belli etmemeye çalışsa da anlıyorduk çok yorulduğunu.Öğretmenlerimiz gece 10’ da ancak evlerine girebilseler de hiç şikayet etmediler. SBS’ler, TEOG’lar, ÖSS’ler, ÖYS’ler, YGS’ler, LYS’ler nice sınavlar gördük.Hep alnımızın akıyla çıktık sınavlardan.

ODTÜ’yü, ROBERT’i, GALATASARAY’ı, ÇAPA’yı  kazananlar oldu. Daha önce barajı geçemeyip Mühendislik kazananlarda, fakat hiçbir zaman bizim sayemizde demedik çünkü biz sadece doğruyu bulmasına ufacık bir katkıda bulunduk. Bazen sadece dört işlem öğretebildik koskoca bir senede fakat en çok onun gözünde gördük mutluluğu.

Arkamıza dönüp baktığımızda 1200 öğrenci yetiştirmişiz 10 yılda. Pırıl pırıl, vicdanlı,vatan sevdalısı,yiğit,aslan gibi  1200 genç. Doktor oldular, ameliyatına girdiler öğretmenlerinin, birlikte ağladık. Mimar oldular, Okul açacağımızı duydular okulun projesini çizdiler. Bizi hiç unutmadılar.

Artık Okul olmanın vakti geldi dedik ve kolları sıvadıkCumhuriyetçi, akılcı, hür düşünceli, özbenliğinden ve kültüründen kopmamış, pozitif bilimi ve millî bütünlüğü benimsemiş, fikren bedenen gelişmiş nesiller yetiştirmek için “SARI ZEYBEK” olsun dedik adımız.

Copyright © 2020 - Sarı Zeybek Okulları | Tüm Haklarımız Saklıdır.
sarizeybekokullari.com.tr